Operator Call Center in Targoviste
Focus Green Sky SRL
Targoviste
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Activitatea se desfasoara in Targoviste.

Cum trebuie sa fie persoanele pe care le cautam astfel incat sa fie atat ele, cat si noi multumiti de colaborare?

  • sa fie pozitive;
  • sa fie energice;
  • sa fie oneste;
  • sa fie responsabile;
  • sa fie organizate;
  • sa fie atente la detalii;
  • sa fie harnice;
  • sa fie dispuse sa invete;
  • sa fie descurcarete si perseverente;
  • sa se exprime foarte bine in limba romana (dictie buna), inclusiv in scris (comunicare pe e-mail);
  • sa le placa sa lucreze cu oamenii;
  • sa fie orientate catre client;
  • sa aiba rabdare cu clientii mai dificili;
  • sa fie curajoase, dar nu tupeiste;
  • sa aiba initiativa;
  • sa le placa activitatea de birou;
  • sa cunoasca microsoft office (word, excel - nivel mediu);
  • experienta in vanzari si cea de call center pot constitui un avantaj.
  • Descrierea jobului

  • Comunicarea cu clientii / potentialii clienti prin telefon, email, facebook in vederea consilierii lor, a preluarii si urmaririi comenzilor;
  • Redactarea contractelor si intocmirea facturilor;
  • Redactarea si trimiterea notelor de comanda catre departamentul de logistica;
  • Verificarea stocurilor;
  • Legatura cu furnizorii;
  • Prospectarea pietei;
  • Elaborarea procedurilor de lucru si implementarea acestora;
  • Proactivitate permanenta si initiativa in vederea imbunatatirii proceselor si procedurilor existente;
  • Intretinerea si dezvoltarea prezentei pe social media;
  • Mentinerea locului de munca curat si foarte bine organizat.
  • Beneficii :

  • Salariu fix și bonus pentru performanță;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
  • Dezvoltarea abilitatilor de comunicare;
  • Atmosfera de lucru placuta;
  • Seriozitate.
  • Raportați această lucrare