Senior System & Network Administrator
FASTBIT SRL
Timisoara
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta in administrarea retelelor Microsoft si Linux
  • Cunostinte de Networking (DNS, DHCP, VPN)
  • Esti persoană sociabilă, comunici usor cu colegii si persoanele din management
  • Atent la detalii, proactiv, gandire analitică
  • Organizat si structurat, prioritizezi sarcinile
  • Carnet de conducere cat. B
  • Cunostinte de limba engleză (citit, scris, vorbit)
  • Constituie un avantaj :

  • Cunostinte de Virtualizare VMware vSphere ESXi
  • Cunostinte si experienta cu Active Directory si Veeam Backup
  • Certificari Microsoft si / sau Cisco
  • Absolvent de studii superioare tehnice (preferabil IT)
  • Descrierea jobului

    Administratorul de sistem informatic - Inginerul IT va avea urmatoarele responsabilitati :

  • Administrare servere Windows / Linux
  • Administrare Cloud Office 365
  • Administrare switch-uri si routere Cisco, Mikrotik
  • Mentine actualizată documentatia infrastructurii de care este responsabil
  • Va implementa proiecte de upgrade sau migrari la versiune de servere noi
  • Propune solutii pentru imbunatatirea infrastructurii IT
  • Monitorizeaza infrastructura, identifica problemele si le remediaza
  • Solutioneaza problemele independent, cu supervizare minima
  • Va cere ajutorul si sfaturi colegilor cand se confrunta cu probleme complexe
  • Oferta :

  • Laptop si telefon de serviciu
  • Oportunitati de training
  • Oportunitatea de a desfasura activitatea intr-un mediu cu ultimele echipamente si tehnologii
  • Raportați această lucrare