Sales Representative NV Romania
ALIRA RECRUITMENT
Satu‑Mare
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

AliRa Recruitment recruteaza o pozitie de Sales Representative pentru zona de NV Romania, pentru clientul sau, companie multinationala, cu un portofoliu renumit de produse de top destinate agriculturii digitale, aflata in plina expansiune in Romania.

Profil candidat :

  • Experienta profesionala in segmentul productie vegetala;
  • Experienta de minim 5 ani in vanzari;
  • Absolvent studii universitare, de preferat studii agronomice;
  • Disponibilitatea de a călători în România (70%)
  • Cunoștinte de limbă engleză nivel avansat;
  • Cunoasterea limbii maghiare reprezinta un avantaj
  • Cunostinte operare PC;
  • Permis de conducere categoria B.
  • Aptitudini si abilitati :

  • Excelente abilitati de comunicare si relationare,
  • Ordine, corectitudine si seriozitate;
  • Capacitate de a lucra în echipa;
  • Flexibilitate, rezistenta la stres, adaptabilitate in situatii noi.
  • Descrierea jobului

  • Evaluarea şi selectarea clienţilor din zona alocata;
  • Vanzarea produselor din portofoliu la nivel de fermier in zona alocata;
  • Aplicarea strategiilor de vânzări, a ţelurilor şi indicaţiilor în scopul prelucrării ţintite a pieţei în zona definită;
  • Fortificarea reputaţiei şi a gradului de notorietate a companiei;
  • Stabilirea nevoilor clienţilor, prelucrarea şi întocmirea ofertelor;
  • Verificarea satisfacţiei clienţilor cu acordurile făcute, servicii, siguranţa de livrare şi calitatea produselor;
  • Participa la diferite evenimente de la nivelul zonei alocate, în conformitate cu cerințele companiei;
  • Planificarea vizitelor si oferirea de consultanta catre clienti.
  • Raportați această lucrare