INGINER de PROCES
EJOBS GROUP
Romania
17 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru acest post cautam persoane care au :

  • Studii superioare tehnice (Inginerie Tehnologica, Mecanica, Masini-Unelte, TCM, Automatizari etc.)
  • Experienta profesionala- intre 1 si 3 ani in domeniul proceselor de productie
  • Abilitati :

  • Cunostinte bune operarare PC;
  • Cunostinte bune CATIA;
  • Limba engleza nivel avansat(scris si vorbit);
  • Abilitatea de a lua decizii;
  • Orientat catre rezultate, flexibil si adaptabil in situatii extreme;
  • Gandire stategica, logica, analitic, orientare tehnica, deschis.
  • Descrierea jobului

    Va trebui sa gestioneze urmatoarele activitati :

  • Intocmeste normele de lucru pentru liniile de productie si ajuta la imbunatatirea continua a timpilor de lucru pentru schimbarile de comenzi;
  • Intocmirea documentelor de proces prin monitorizare si actualizarea lor;
  • Responsabil cu instrumentele de lucru legate de proces si de flow ( FMEA, control plan, instructiuni de lucru, etc.);
  • Este responsabil cu ergonomia punctelor de lucru si cu imbunatatirea proceselor;
  • Participa la dezvoltarea si implementarea SDV -urilor ;
  • Face parte din echipa interdisciplinara (Quality Allert) de analiza defecte interne / externe, reclamatii clienti si alte probleme aparute in proces, propune masuri de imbunatatire;
  • Colaboreaza cu departamente ca Proiecte si Transferuri, Calitate, Logistica si bineinteles cu Productia ;
  • Participa la toate analizele mentionate mai sus si lucreaza cu metodele calitatii, punandu-le in aplicare;
  • Convoaca si participa la workshop-uri si proiecte specifice domeniului sau de activitate (cresterea eficientei operationale, optimizarea normelor de timp, fluxul de materiale si operatii din cadrul liniilor).
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite