Responsabil Departament Tehnic / Technical Officer
MC-BAUCHEMIE SRL
Ploiesti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ca urmare a activitatilor in continua crestere din Romania, suntem in cautarea unui coleg cu o personalitate puternica, cu locatia in Ploiesti, Targoviste, Bucuresti sau imprejurimi pentru :

Responsabil Departament Tehnic / Technical Officer ( Rol de suport tehnic al echipei de vanzari)

Profilul candidatului :

  • Pregatire tehnica de specialitate in constructii, licentiat al Facultatii de Constructii este un mare avantaj , persona autodidacta care a lucrat timp indelungat cu documentatrii speciale ( Fise Tehnice, Specificatii, Proiecte, AutoCad ecc) in domeniul constructiilor civile, industriale sau de infrastructura
  • Sunt acceptati chiar si proaspeti absolventi ai Facultatii de Constructii
  • Cunostinte solide de limba engleza sau germana
  • Personalitate pozitiva proactiva avand capacitati de comunicare tehnica in domeniul constructiilor in limba engleza sau germana.
  • Capacitate de a face deplasari in toata tara(nu permanent) si a avea o conduita rutiera fara incidente
  • Motivat, capacitati organizationale cu decizii rapide in situatii critice si sa aiba simt practice in aplicarea materialelor de constructii.
  • Descrierea jobului

  • Sunteti principala persoana de contact privind tehnologiile de aplicare a materialelor de reparatii si protectie in cadrul structurilor civile sau industriale din beton armat.
  • Aveti rolul principal de suport tehnic in cadrul vizitelor la proiectanti, arhitecti sau beneficiari, cumulate cu asistenta impreuna cu tehnicianul nostru (daca este solicitata) in santier la aplicarea noilor materiale sau la solicitarea clientului.
  • Asigura asistenta tehnica echipei de vanzari si mentine contactul cu entitatile legale privind certificarile produselor sau modificari in ce priveste documentatie tehnica .
  • Este persoana care face prezentari de specialitate in privinta noile tehnologii catre clienti sau colegi in cadrul seminariilor tehnice tematice.
  • Raportați această lucrare