Problem Manager RUN IT Auchan
AUCHAN RETAIL ROMANIA
Bucuresti
‎în urmă cu 12 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Suntem RUN-IT, un departament de servicii partajate care ofera suport IT de nivel 2 pentru mai multe tari din grupul Auchan.

Misiunea noastra este de a asigura prin monitorizarea si depanarea continua a problemelor tuturor resurselor IT si operatiunilor recurente, astfel incat serviciile furnizate clientilor nostri sa fie disponibile si sa indeplineasca toate standardele calitate.

Sarcina principala a Problem Mangerului este de a preveni aparitia problemelor / incidentelor, precum si de a minimiza impactul celor care nu pot fi prevenite.

Acesta analizeaza, identifica, prioritizeaza si atribuie responsabilitatea pentru probleme, apoi gestioneaza intregul proces pana la solutionare.

O parte cheie a rolului este crearea si gestionarea unei baze de date pentru a mentine informatiile despre erorile cunoscute si solutiile alternative.

Candidatul potrivit pentru acest rol indeplineste conditiile de mai jos :

  • Studii superioare absolvite
  • Cunoaste limba engleza la nivel avansat; franceza- nice to have
  • Nivel inalt de intelegere a infrastructurii si a fluxurilor activitatii
  • Experienta dovedita in roluri din care a rezolvat probleme fara a avea o echipa in subordine directa ( Project Management sau Product Management )
  • Abilitati analitice, atentie la detalii, stabilitate, responsabilitate, precum si focus pe client.
  • Descrierea jobului

  • Mentine o imagine de ansamblu asupra situatiei mediului de productie si impreuna cu resursele cheie implicate evalueaza riscurile si pregateste actiuni pentru limitarea sau atenuarea riscurilor
  • Este responsabil pentru coordonarea tuturor aspectelor legate de diagnosticarea si rezolvarea problemelor
  • Mentine o imagine de ansamblu asupra sirului de probleme, actualizeaza starea si informeaza partile interesate despre progres
  • Organizeaza intalniri cu echipe locale si internationale
  • Gestioneaza incidente majore si faciliteaza colectarea si analiza datelor ce conduc la o solutie pe termen lung a problemei
  • Asigura a calitate imbunatatita a serviciilor si solutiilor
  • Are o responsabilitate clara privind activitatile de imbunatatire continua.
  • Daca profilul tau se potriveste cu cel de mai sus si rolul te atrage, trimite-ne CV-ul tau!

    Am putea deveni colegi si parte a unei echipe performante!

    Raportați această lucrare