Test Tehnician
DE LONGHI ROMANIA SRL
Dej
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent de liceu cu profil real / tehnic sau scoală profesională - profil electric, studiile superioare reprezintă un avantaj;
  • Disponibilitate de a lucra într-un program de 4 schimburi;
  • Capacitate de a lucra sub presiune;
  • Gândire analitică (organizarea informațiilor, reducerea problemelor complexe la problem simple, rezolvarea de probleme);
  • Cunoștințe medii Windows OS (command line interface, sesiuni remote, configurări rețealistică, scripting, etc.);
  • Cunoștințe de bază în electronică / automatizări (folosirea echipamentelor de diagnoză, senzoristică, acționări electropneumatice, etc.);
  • Cunoașterea protocoalelor de comunicare (RS232, Ethernet, Profibus, etc.);
  • Dinamism;
  • Flexibilitate;
  • Limba engleză nivel mediu, limba italiană reprezintă un avantaj.
  • Descrierea jobului

  • Asigură suport IT echipelor de producție (ex : creare rețetelor de producție, etichete de produs, teste funcționale, teste electrice);
  • Realizează diagnosticarea și depanarea echipamentelor electrice și de automatizare;
  • Extrage informații din baza de date legate de trasabilitate și / sau rezultate de testare a produselor
  • Beneficii :

  • Tichete de masă de 15 lei / zi
  • Masă asigurată
  • Transport asigurat
  • Bonus de performanță
  • Programe de dezvoltare personală
  • Raportați această lucrare