Asistenti medicali / Secretara
CONFIDENTIAL
Bacau
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Lant de clinici medicale : - in urma extinderii activitatii, cautam colegi plini de entuziasm pentru urmatoarele pozitii :

Secretara medicala / Asistenti medicali

Sеcrеtarа medicаla

  • Indrumа si ofеrа pаcientilor informаtiile solicitatе.
  • Pregаtеstе documentеle pacientilor in mod corespunzator pentru intrаrеа acеstora la consultatie.
  • Programeaza pacientii prezenti in clinca care doresc sa-si faca programare pentru un consult de specialitate
  • Preia analize; elibereaza rezultatele analizelor
  • Efectueaza inregistrarile pe casa de marcat
  • Pastreaza in conditii optime toate documentele sectiei.
  • Se ocupa de aprovizionarea cu rechizite si imprimate.
  • Imbunatateste permanent calitatea pregatirii sale profesionale si de specialitate
  • Pastreaza si intretine curatenia in cadrul receptiei si a salii de asteptare pana la terminarea programului.
  • Asistenta medical

  • Certificat de membru OAMR si Asigurare MALPRAXIS valabile
  • Experienta constituie un avantaj
  • Descrierea jobului

  • Angajare cu contract de munca;
  • Program flexibil, training periodic.

    Alăturându-te echipei noastre, vei face parte dintr-un colectiv de profesioniști.

    Responsabilitati : Asistenta medicala :

    Asistenta medicala :

  • Recolteaza probe pentru diverse analize medicale;
  • Administrează premedicaţia pe cale intramusculară sau intravenoasă.
  • Monitorizează funcţiile vitale (respiraţie, puls, TA) pe parcursul examinării şi le înregistrează în dosarul de îngrijire.
  • Ajută medicul la efectuarea tehnicilor speciale de investigaţie şi tratament.
  • Excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare
  • Cunostinte MS Office - nivel mediu
  • Limba engleza - constituie un avantaj
  • Raportați această lucrare