Gestionar Depozit - DRAGALINA
CONFIDENTIAL
Slobozia
‎în urmă cu 20 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii : Medii
  • Autorizatie Stivutorist prezinta avantaj
  • Cunostinte limba engleza nivel mediu (scris si vorbit)
  • Cunostinte operare PC - Word, Excel
  • Minim 2 ani in domeniu
  • Atentie concentrata si distributiva
  • Initiativa, spirit organizatoric
  • Foarte bune abilitati de comunicare
  • Responsabilitate, dorinta de implicare, spirit practic
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Persoana orientata catre rezultate
  • Memorie vizuala
  • Capacitatea de a indeplini obiective, a respecta termene
  • Rezistenta la stres
  • Lucru in echipa si / sau individual
  • Descrierea jobului

  • Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
  • Opereaza in sistemul informatic de gestiune (SAP) si WMS miscarile de marfa
  • Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
  • Efectueaza periodic inventarul stocului de marfa
  • Participa activ la operatiunile de incarcare / descarcare a marfii la / din depozit
  • Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
  • Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
  • Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
  • Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc depozitul, in conditiile prevazute de lege
  • Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei
  • Preda marfa catre client conform documentelor emise
  • Pastreaza in siguranta si utilizeaza cu responsabilitate echipamentele / consumabilele / materialele, masina si calculatorul puse la dispozitie de firma
  • Raportați această lucrare