Ecommerce Manager
SPORT VISION TRADING
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta in e-commerce, marketing online, de preferat intr-o companie cu specific online / e-commerce
  • Pasionat de e-commerce, social media si mediu online in general
  • Stapaneste excelent limba romana si are un vocabular dezvoltat, inclusiv cel legat de termenii online
  • Abilitati bune de creare continut de calitate pentru descrierea produselor
  • Atitudine proactiva, inovativa si orientata catre target
  • Gandire analitica, bazata pe date si cu inclinatie de a gasi rapid solutii creative, out of the box
  • Stapaneste bine limba engleza scris si vorbit
  • Abilitati bune de organizare si multitasking
  • Cunostinte de baza pachet Office, Photoshop
  • Cunostinte de baza Google Analytics, Adwords, Search Console si alte tool-uri personalizate de raportare a traficului si a ratelor de conversie
  • Responsabilitati :

  • Administrare platforma proprie, platforma ERP si marketplace
  • Gestionarea continutului magazinului online, descrieri de produse, categorii de produse
  • Urmarirea stocurilor si a problemelor ce pot aparea in categorii / descrieri
  • Update de continut in platforme marfa noua, stocuri reactualizate conform inventare
  • Urmarirea vanzarilor si a rapoartelor generate de acestea
  • Efectuarea rapoartelor, update zilnic al situatiei conturilor, comenzilor
  • Raportarea situatiilor incompatibilitatilor intre produse, coduri si preturi si solutionarea lor impreuna cu echipa de retail
  • Colaborarea cu celelalte departamente pentru campanii, promotii, modificari de stocuri si produse
  • Preluarea si gestionarea comenzilor online; urmarirea platilor si a retururilor
  • Relationarea cu depozitul si magazinele pentru a se asigura ca au fost livrate coletele in conditiile companiei
  • Gestionarea retururilor si schimburilor pentru coletele alocate
  • Colaboreaza cu deparatmentul de Contabilitate pentru a se asigura ca platile sunt efectuate corect si la timp pentru comenzile online platile online, conturile colectoare de la curier precum si retururile de bani catre clienti
  • Analiza saptamanala si lunara asupra canalului de vanzare aflat in gestiune si dozarea eforturilor pentru atragerea de clienti noi (impreuna cu echipa de online si marketing)
  • Proactiv in generarea de solutii pentru cresterea vanzarii online pe canalul dedicat
  • Gestionarea canalului de vanzare alocat pentru atingerea targetelor si obiectivelor lunare si anuale
  • BENEFICII :

  • Salariu competitiv, tichete de masa
  • Relații de muncă corespunzatoare legislației din România
  • Accesul la cultura urbana nationala si internationala
  • Un loc de munca sigur intr-o companie internationala de succes
  • Un mediu de lucru profesionist si o atmosferă prietenoasă
  • Raportați această lucrare