Sef depozit
Mentor's Search
Otopeni
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienţă de minim 5 ani în depozit, pe o poziţie similară;
  • Rezultate relevante in administrarea unui depozit

  • Capacitate foarte bună de planificare şi organizare, persoană riguroasă, orientată spre obiective;
  • Experienţă în managementul a cel putin 40 de angajati

    Bune abilităţi de comunicare, de dezvoltare de relaţii de calitate, de management al conflictului

  • Capacitate bună de evaluare, analiză, de luare a deciziilor şi de rezolvare a problemelor;
  • Deschidere spre învățare și schimbare (îmbunătățire);
  • Abilităţi de conducere si relaţionare interpersonală;
  • Experienta in folosirea metodologiei LEAN constituie un avantaj

    Carnet de conducere categoria B

    Descrierea jobului

    În urma expansiunii companiei PERI în România, suntem în căutarea unui Manager depozit.

    Scopul postului :

    Scopul postului este de a gestiona într-o manieră eficienţă operatiunile de receptie, depozitare, reparare şi distribuţie.

    Responsabilităţile principale :

    Gestionează depozitul într-o manieră eficientă în conformitate cu politicile şi viziunea companiei.

    Se asigura proactiv de respectarea regulilor de sanatate si siguranta de catre echipele din subordine

    Planifica, coordoneaza, instruieste si evalueaza echipa de muncitori, stivuitoristi si sefi de echipa intr-o maniera eficienta

    Seteaza un plan zilnic de activitate pentru depozit, monitorizeaza executia lui si reactioneaza in cazul in care intervin devieri de la plan

    Urmareste calitatea operatiunilor si corecteaza eventualele deviatii sau erori folosind KPI definiti

  • Selecteaza noii angajati, ii pregateste si motiveaza;
  • Instruieste si dezvolta angajatii din depozit, dezvolta un plan de evaluare(testare) a angajatilor

    Se asigura ca personalul din depozitul are la dispozitie echipamente de calitate, unelte si utilaje (defineste un proces de monitorizare, revizii regulate etc.)

    Se asigura ca toate activitatile din depozit se efectueaza conform instructiunilor de lucru

    Coordoneaza si ajuta la implementarea metodologiei LEAN.

    Raportați această lucrare