Medici Specialisti pentru Spitalul Sfantul Ioan Baia Mare
SPITALUL SFANTUL IOAN BAIA MARE
Cluj‑Napoca
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Medici Specialisti pentru Spitalul Sfantul Ioan, care isi extinde activitatea la un nou punct de lucru in Baia Mare :

  • Reumatologie
  • Ginecologie
  • Chirurgie generala
  • Chirurgie vasculara
  • Oftalmologie
  • Imagistica - radiologie
  • Descrierea jobului

  • consultatii de specialitate si diagnosticare a pacientilor
  • prescrierea tratamentelor, intocmirea retetelor si identificarea necesitatii de spitalizare
  • intocmirea formularelor de internare pentru pacientii care necesita masuri speciale de ingrijire
  • monitorizarea permanenta a pacientilor, supervizarea administrarii tratamentelor prescrise
  • completarea si actualizarea permanenta a fisei de observatie privind starea de sanatate a pacientilor
  • informarea pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse
  • informarea continua privind cele mai noi si eficiente metode de diagnostic si tratament din domeniu
  • este responsabil pentru calitatea serviciilor medicale oferite pacientilor
  • raspunde pentru corectitudinea diagnosticului si pentru calitatea tratamentului prescris
  • efectueaza garzi
  • efectueaza consultatii de specialitate
  • prescriu tratamente
  • completeaza documentatia legata de examinarea pacientului
  • Raportați această lucrare