Inginer Economist - CLUJ - ING ECONOMICĂ ÎN CONSTRUCŢII
Weberbau s.r.l.
Floresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Nivel carieră : Entry-Level (< 2 ani), Fără experiență cu Studii superioare de inginerie economică, la Fac. Constructii

  • sau studii economice cu experiență in domeniul construcțiilor;
  • Abilități de calcul bugetar;
  • Cunoștințe profesionale economice și construcții;
  • Cunoştinţe PC : tehnoredactare foarte bună în Word, calcul tabelar avansat în Excel, prezentări PowerPoint;
  • Experienţă în activitățile de management de proiect;
  • Capacitatea de a redacta rapoarte clare și corecte;
  • Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare, la situatii de criză;
  • Capacitate de concentrare, analiză și sinteză;
  • Disponibilitate pentru lucrul sistematic și organizat

    Descrierea jobului

  • Urmărirea execuției lucrărilor de construcții montaj din punct de vedere economic-contabil;
  • Centralizarea și optimizarea costurilor de exploatare;
  • Centralizarea și raportarea datelor referitoare la lucrările executate;
  • Realizarea analizelor de tip cost-beneficiu;
  • Efectuarea de rapoarte specifice;
  • Menținerea relatiei cu departamentul economic al companiei;
  • Intocmirea și arhivarea documentelor tehnice ale firmei : devize, situatii de lucrari etc;
  • Reprezentarea firmei în relațiile cu terții și menținerea legăturilor cu toți colaboratorii firmei;
  • Confruntarea rezultatului muncii cu cerinţele tehnologice de calitate şi luarea măsurilor ce se impun în caz de neconcordanţă, folosind instrumentele şi dispozitivele corespunzătoare.

    Activități administrative de organizare și monitorizare achiziții birotică, consumabile.

    Salariul şi condiţiile de lucru :

  • Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul unei companii dinamice;
  • Lucrări doar în zona Clujului, fără delegații (adecvat pentru familiști);
  • Mediu de lucru organizat, sigur și de perspectiva;
  • Condiții și instrumente de lucru în realizarea obiectivelor;
  • Seriozitate și respect în echipă tânără.
  • Locația : Cluj-Napoca, zona Ghoergheni, b-dul Titulescu
  • Raportați această lucrare