Operator logistica piese auto
CONFIDENTIAL
Iasi
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Abilitatile de relationare cu clientii
  • Operare foarte buna PC (pachet Office).
  • Cunostinte de limba engleza - nivel conversational;
  • Orientare catre atingerea obiectivelor
  • Descrierea jobului

  • Informează în scris seful ierarhic şi departamentul financiar, ori de câte ori este necesar, despre situaţia livrarilor de piese precum şi sumele şi termenele de plată ale acestor livrari;
  • Informează recepţia în legătură cu datele de sosire a pieselor;
  • Creează şi dezvoltă o relaţie deosebită cu clienţii;
  • Recunoaşte drepturile clienţilor şi răspunde fără discriminare cerinţelor / nevoilor acestora;
  • Are obligaţia de a urmări încasarea contravalorii produselor vândute;
  • Identifică furnizori alternativi de piese şi subansamble, analizează ofertele acestora împreună cu sefii ierarhici;
  • Face propuneri corespunzătoare în vederea aprobării lor de către şefii ierarhici;
  • Răspunde de preluarea periodică a necesarului de piese pentru autovehicule care intră în service;
  • Întocmeşte rapoarte statistice la solicitarea şefilor ierarhici;
  • Întocmeşte necesarul de piese împreună cu seful ierarhic şi administratorul punctului de lucru şi comunică directorului tehnic valoarea aproximativă a comenzii;
  • Identifică în comun cu persoanele responsabile din Departamentul Piese, piesele şi consumabile necesare pentru vehiculele aflate în reparaţie;
  • Întocmeşte împreună cu seful ierarhic antecalcule pentru vehicúlele care intră în service avariate;
  • Gestionează şi utilizează programele tehnice de reparaţie şi identificare piese schimb şi este direct răspunzător de securitatea acestora.
  • Raportați această lucrare