Lider Inginerie Sistem (F/M)
Renault
Bucuresti
3 zile în urmă

Job Description

Perimetru : Motoare termice si hibride (E-Tech) care echipeaza atat vehicule din gama Dacia, Renault precum si ale partenerilor din Alianta Renault-Nissan-Mitsubishi.

Descrierea postului :

Contribuie la performanta produsului si la satisfactia clientilor prin traducerea cerintelor de sistem (servicii, reglementari, securitate produs, cerinte functionale, de performanta, de intretinere etc.

in functii tehnice si specificatii functionale pentru perimetrul Piese Fixe Motor (bloc motor, capac distributie, baie ulei).

Lider-ul Inginerie Sistem :

  • Asigura convergenta tehnica Produs / Proces, dezvoltarea si validarea pieselor din perimetrul piese fixe motor respectand regulile de conceptie si caietele de sarcini specifice atat in faza de proiect, cat si in viata serie.
  • Sustine echipele de dezvoltare si viata serie.
  • Analizeaza si propune solutii tehnice.
  • Valideaza eventualele solutii tehnice propuse de echipa de lucru cat si cele propuse de furnizori.
  • Asigura returul de experienta catre echipa de experti meserie si propune modificari ale standardelor meserie si al procesului de dezvoltare.
  • Propune si dezvolta solutii tehnologice inovatoare in colaborare cu responsabilii strategie amont.
  • Gestioneaza si urmareste subiectele transversale ale echipei pentru intregul domeniu de piese fixe motor in ceea ce priveste analiza concurentei si rezumatul activitatilor pre-proiect sau proiect.
  • Profilul asteptat :

  • Studii superioare tehnice, cunostinte aprofundate de mecanica si functionare motor.
  • Min 3 ani experienta in domeniul tehnic.
  • Abilitati de lucru cu programe de conceptie - Catia V6.
  • Persoana dinamica cu bune abilitati de comunicare si dorinta de a invata.
  • Capacitate de analiza si sinteza a solutiilor tehnice, cat si abilitati de decizie.
  • Abilitatea de a lucra in transversal.
  • Limbi straine : Engleza - nivel mediu / avansat; Franceza - nivel mediu (este un plus).
  • Toate candidaturile vor fi luate in considerare indiferent de nationalitate, gen, dizabilitate, varsta, rasa, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuala.

    Job Family

    Research & Development

    Renault Group is committed to creating an inclusive working environment and the conditions for each of us to bring their passion, perform to the full and grow, whilst being themselves.

    We find strength in our diversity and we are engaged to ensure equal employment opportunities regardless of race, colour, ancestry, religion, gender, national origin, sexual orientation, age, citizenship, marital status, disability, gender identity, etc.

    If you have a disability or special need requiring layout of the workstation or work schedule, please let us know by completing this form.

    Raportați această lucrare