Junior Buyer
Today Advertising
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Echipa noastra de achizitii are nevoie de ajutor. Un ACHIZITOR super organizat, implicat si foarte atent la detalii.

Credem ca esti cea mai potrivita persoana pentru acest nou rol din echipa noastra daca :

  • ai minim 1 an experienta, in achizitii
  • vorbesti si scrii foarte bine in limba engleza
  • esti organizat(a)
  • ai capacitate de relationare cu furnizorii externi si interni (prin e-mail, telefon, intalniri)
  • cunosti pachetul MS Office
  • ai atentie distributiva si la detalii;
  • prioritizezi foarte bine activitatile tale si sarcinile primite esti proactiv(a) si te gandesti tot timpul la noi si mai eficiente solutii pentru munca ta si a colegilor
  • esti de la natura team player
  • esti persoana persuasiva si comunicativa;
  • iubesti sa inveti si sa te dezvolti
  • oferi si primesti deschis feedback, pentru ca stii ca fara el e imposibila cresterea
  • ai cunostinte minime privind operatiunile de import si achizitii intracomunitare
  • OPTIONAL : experienta in domeniul publicitar sau al promotionalelor reprezinta un plus

    Descrierea jobului

    Vei cauta, lansa si urmari comenzile de materii prime si consumabile pentru procesul de productie. Mai in detaliu vei :

  • cauta produse in functie de specificatiile primite de la departamentul Vanzari
  • identifica si evalua noi furnizori, in vederea maririi portofoliului de produse;
  • negocia cu furnizorii conditiile contractuale (preturile de achiziție / termene de plata / reduceri).
  • comanda produse conform bugetelor alocate si monitoriza marfurilor pe tot ciclul comercial (termene de livrare, termene de personalizare, respectatea tuturor caracteristicilor solicitate in comanda ferma pana la receptionarea acestora de catre client);
  • transmite necesarele de plati;
  • actualiza planul de aprovizionare in colaborare cu departamentul Vanzari;
  • intocmi rapoarte de stoc si le vei transmite catre Vanzari;
  • analiza si monitoriza evolutia stocului pe categorii de produse;
  • vei tine legatura cu furnizorii pentru rezolvarea eventualelor probleme aparute
  • urmari corectitudinea contractelor cu furnizorii;
  • transmite grafica catre departamentul de productie
  • Raportați această lucrare