Subscriitor Asigurari Persoane
OMNIASIG Vienna Insurance Group S.A.
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare, de preferat in domeniul economic;
  • Experienta in asigurari minimum 3 ani;
  • Experienta in domeniul asigurarilor de accidente / asigurari de viata constituie avantaj;
  • Experienta in analiza si elaborarea de termeni si conditii de asigurare specifici asigurarilor de persoane;
  • Cunostinte limba engleza nivel mediu;
  • Cunostinte utilizare MS Office, in special Excel nivel avansat;
  • Cunoasterea aplicatiei informatice INSIS constituie avantaj;
  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de gestionare si finalizare a sarcinilor multiple;
  • Grad ridicat de autonomie in structurarea si organizarea propriilor atributii;
  • Integritate, initiativa, adaptabilitate, seriozitate, tact, corectitudine;
  • Spirit de echipa.
  • Descrierea jobului

  • Emite oferte tailor made (analizeaza solicitarile tehnice si comerciale pe linie de subscriere primite de la entitatile companiei si furnizeaza sau propune in timp util solutii de rezolvare);
  • Emite contracte / poliţe de asigurare în condiţiile respectării prevederilor din Dosarul Tehnic, a încadrării în acordurile / contractele de reasigurare şi a limitelor de competenţă delegate;
  • Colaboreaza cu Directia Daune pentru lamurirea aspectelor legate de subscriere, in vederea rezolvarii eficiente a dosarelor de daune deschise clientilor din portofoliul propriu;
  • Desfasoara activitate comerciala si activitate de account management pentru clientii corporate mari;
  • Asigura comunicarea cu subscriitorii corporate din reteaua de vanzari si urmareste evolutia profesionala a acestora;
  • Acorda asistenta subscriitorilor corporate regionali la intocmirea de oferte catre client, brokeri, precum si la negocierea contractelor / politelor de asigurare din punct de vedere tehnic si commercial;
  • Propune si participa la conceperea sistemului de rapoarte interne necesar analizei şi administrării ramurii de asigurari de sanatate;
  • Solicita si urmareste modul de furnizare de catre compartimentele de resort din Centrala (a datelor şi informaţiilor necesare pentru analizele şi rapoartele de care răspunde;
  • Analizeaza datele şi informaţiile primite şi întocmeste (la termenele scadente) rapoarte şi situaţii.
  • Raportați această lucrare