Agent comercial junior/ junior key account representative
Praktiker Romania
Zimnicea
15 zile în urmă
source : wowjob

Responsabilitati

  • Stabilirea / mentinerea unor relatii stranse si de durata cu toti clientii departamentului din zona alocata;
  • Ofera suport administrativ Agentilor Comerciali din Departamentul Clienti Mari;
  • Pregatirea ofertelor pentru clientii selectati de catre Agentul comercial;
  • Redactarea propunerilor de contract conform procedurilor interne ale departamentului si companiei adaptate la nevoile clientului, in baza instructiunilor primite de la Agentul comercial;
  • Se asigura ca isi insuseste cunostintele necesare desfasurarii activitatii in vederea functionarii eficiente a departamentului in zona sa de responsabilitate;
  • Identificarea de noi furnizori in functie de solicitarile clientilor si de caracteristicile locale ale pietei si informarea Superiorul ierarhic direct despre oportunitatea colaborarii cu acestia.

  • Oferirea de solutii tehnice axate pe nevoile clientului, identificarea acestor nevoi si fidelizarea clientilor;
  • Urmarirea efectuarii livrarilor catre clienti si urmarirea incasarii corespunzatoare a facturilor emise catre clientii departamentului KAM;
  • Se asigura ca toate comenzile sunt pregatite de magazin conform planificarii;
  • Evidenta zilnica a facturilor emise catre clienti;
  • Prelucrarea corespondenţei zilnice necesare desfasurarii activitatii.

    Cerinte

    Candidatul ideal trebuie să intruneasca urmatoarele cerinte :

  • Minim studii medii (diploma BAC);
  • Cunoştinţe foarte bune de operare PC (MS Office);
  • Experienta pe un post similar si in relationarea cu clientii - reprezinta avantaj;
  • Bune abilităţi de comunicare şi interrelaţionare;
  • Prezenta placuta (tinuta si limbaj);
  • Abilităţi de organizare, sistematizare şi prioritizare;
  • Rapiditate si acuratete in indeplinirea sarcinilor;
  • Capacitate de asimilare şi procesare a informaţiilor.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite