Sofer curierat
Roen Connection SRL
Iasi
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cautam un sofer categoria B cu experienta pe van de 3.5 t pentru transport colete pentru o firma de curierat. Cum trebuie sa fii tu?

  • Sa fii o persoana sociabila, comunicativa (vei interactiona cu clienti )
  • Sa ai permis auto categoria B si o experienta dе condus dе minim 2-3 ani
  • Sa nu ai cazier judiciar si nici antecedente rutiere grave
  • Sa ai o buna cunoastere a limbii engleze atat scris cat si conversational, nu e un must, insa poate constitui un avantaj
  • Experienta in conducere van (utilitara de 3.5 t) poate constitui un avantaj
  • Experienta in curierat sau distributie marfa si utilizare scanner mobil, poate constitui un avantaj la recrutare
  • O buna rezistenta la stres
  • Descrierea jobului

    Cautam un sofer categoria B cu experienta pe van de 3.5 t pentru transport colete pentru o firma de curierat. Cursele pentru colectare pachete vor fi in mare parte in Iasi si imprejurimi ( orase vecine din zona Moldovei : Bacau, Suceava, Roman, Botosani, Piatra Neamt etc).

    Atunci cand programul de colectare va fi mai scurt, se vor realiza si taskuri de la birou pentru completarea celor 8 h program.

    Ocazional vor fi si plecari internationale : Iasi- Londra si retur. Programul este de luni-vineri 8h / zi . Atunci cand vor fi si curse spre Anglia care vor cuprinde si weekendul se vor acorda zile libere ulterior pentru zilele lucrate in weekend astfel incat programul sa nu depaseasca cele 5 zile saptamanal.

    Raportați această lucrare