Inginer IT-Michelin, Zalau
Michelin Romania
Zalau
‎în urmă cu 8 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Alege să te dezvolți alături de Michelin Zalău din poziția de Inginer IT

Cunostinte necesare :

  • Studii superioare tehnice profil Informatica;
  • Instalare si configurare sistem de operare Windows7,10 , Windows Server 2008,2012, 2016,2019

    Instalare, configurare si depanare diferite aplicatii specifice Michelin

    Aplicare patch sisteme windows utilizand WSUS

    Creare backup calculatoare, imagine Ghost

    Creare backup masini virtuale utilizand Veeam backup and replication

    Configurare si actualizare Vmware vsphere pentru serverele de proces

    Depanare hardware PC-uri si servere

    Functionare retele de date, firewall, Vlan, protocoale de comunicatii intre retele

    Cunostinte de baza Oracle database, creare taskuri backup si restore database.

    Descrierea jobului

    Acorda asistență tehnică, consultanță și servicii de rezolvare a problemelor utilizatorilor de servicii IS, în colaborare cu Service Desk .

    Colecteaza și urmăreste rapoartele de incidente și solicita asistență tehnică. Utilizeaza procesul IS corespunzător pentru a rezolva problema, în colaborare cu Service Desk.

    Răspunde solicitărilor din partea echipelor de întreținere a proceselor. Efectueaza diagnosticarea și rezolvarea problemelor pe echipament, dacă este necesar.

    Aplica procedurile de ieșire și înlocuire a pieselor hardware-ul din magazie în cazul unei întreruperi sau intervenții planificate.

    Salveaza rapoartele de intervenție, scrie fișele de ajutor pentru depanare.

    Cunoaste si aplica regulile de securitate IT din fabrică.

    Menține informațiile de gestionare a echipamentelor în colaborare cu echipa SI.

    Efectuează sarcini operaționale periodice pentru software-ul și hardware-ul (backup, managementul accesului etc.)

    Instaleaza noi servicii, aplicații client, software și hardware în funcție de nevoile utilizatorilor, de standardele tehnice și de procesele IS.

    Administreaza local actualizări sau instalări de versiuni noi ale aplicațiilor standard în conformitate cu Planul IS.

    Participa la desfășurarea locală a proiectelor IS.

    Asigura arhivarea și actualizarea tuturor documentelor tehnice și a copiilor de rezervă

    Formeaza operatorii și personalul de întreținere in stabilirea primul diagnostic.

    Dacă vei deveni colegul nostru, vei beneficia de :

  • Pachet de relocare;
  • Muncă într-un mediu multinațional;
  • Proces continuu de training și dezvoltare personală și profesională;
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere internaționale;
  • Plan de carieră.
  • Raportați această lucrare