Payroll Specialist, CljP
Bosch Group
Cluj‑Napoca
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Descrierea jobului

  • Vei colecta / opera toate informațiile necesare în procesul de calcul salarial : verificare pontaj, înregistrarea elementelor de pontaj în sistemul de salarizare pe tipuri diferite de absențe, identificarea sporurilor specifice de noapte și de weekend, înregistrare manuală a concediilor medicale în sistemul de salarizare, calcularea orelor suplimentare de plată, colectarea informațiilor pentru înregistrarea diferitelor tipuri de bonusuri, rețineri, avantaje salariale, prelucrarea raportului de beneficii flexibile și întocmirea comenzilor
  • Vei înregistra toate procesele menționate anterior în sistemul de salarizare
  • Vei verifica dosarele angajaților noi, actele adiționale sau orice altă modificare a elementelor din contractul de muncă survenite în cursul lunii
  • Vei efectua procesul de calcul salarial
  • Te vei ocupa de întocmirea rapoartelor necesare diverselor analize și departamente (raportul concediilor medicale; rapoarte legate de salarizare, raportul orelor suplimentare, absenteism)
  • Vei avea implicare activă în procesul de calcul a revizuirii salariale și a acordării de bonusuri, precum și a documentelor și rapoartelor ulterioare acestui proces
  • contractul este pe o perioadă determinată de 2 ani
  • Personalitate :

  • Abilitatea de a prioritiza sarcini multiple
  • Atenție la detalii
  • Foarte bune abilități de comunicare și relaționare
  • Spirit de lucru în echipă
  • Educație :

  • Studii superioare absolvite
  • Experience and Skills :

  • Experiență relevantă în calcul salarial obligatoriu
  • Experiență în utilizarea unor aplicații de pontaj și / sau salarizare
  • Cunoștințe avansate Microsoft Office
  • Experiență în procese de administrare de personal
  • Cunoștințe de legislația muncii și legislația fiscală aferente procesului de salarizare
  • Limbi străine :

  • Engleză- nivel avansat
  • LikeABosch Benefits :

  • 25 days of annual leave, because work-life balance is essential to us;
  • Flexible working hours, but if you want to work 1 day per month from somewhere else, feel free, our Home Office program helps you do that;
  • Lunch discounts and daily subsidies at our canteen;
  • Private medical insurance, because your health is a priority to us;
  • Flexible benefits - On top of your salary, we offer you a monthly budget via your benefit account, which can be used for several different services;
  • Annual performance bonus;
  • Internal development Trainings - we have local development programs for Project Managers, Line Managers and Experts;
  • Mentoring programs;
  • Inspiring working conditions best place to work.
  • Application Process

    After you followed all the required steps on our platform, you will receive an e-mail for GDPR compliance. Only those applicants who give their agreement will receive a feedback from us.

    Any other questions? Feel free to e-mail me on and I will come with an answer shortly.

    Raportați această lucrare