Sef serviciu intern Prevenire si Protectie
Somaco Grup
BUCURESTI ,Romania
6 zile în urmă
source : wowjob

Rolul postului :

Titularul acestui post va coordona activitatea Serviciului Intern de Prevenire si Protectie, cu responsabilitati pe SSM, Mediu si Situatii de urgenta.

Principalele responsabilitati :

Activitatea va presupune mobilitate intre fabricile Somaco locate in Buzau, Adjud, Roman si Targoviste; titularul postului va avea urmatoarele responsabilitati principale :

  • organizarea activitatii serviciului intern de prevenire si protectie si va coordona responsabilii pe linie de SSM, SI si Mediu din fiecare fabrica.
  • va asigura respectarea reglementarilor legale pe linie de SSM, Mediu si SI in fiecare fabrica prin supervizare si control direct
  • va asigura optimizarea activitatii de preventive pe linie de SSM si SI
  • va face instruiri pe linie de SSM si SI responsabililor nominalizati pe fiecare fabrica
  • va realiza cercetarea accidentelor de muncă și ținerea evidenței acestora
  • va colabora cu serviciul medical privind evaluarile periodice medicale
  • va face raportarile de mediu conform cerintelor legislative
  • Va colabora cu serviciul extern de consultant pe linie de SSM si SI in vederea optimizarii activitatii de preventive si incadrare in normele legale.

    Principalele cerinte :

  • Absolvent facultate cu profil tehnic;
  • Diploma de absolvire a unui curs postuniversitar în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă, cu o durată de cel puţin 180 de ore

    Absolvent curs cadru tehnic cu atributii in domeniul PSI / situatii de urgenta,

    Absolvent curs pe linie de responsabil mediu si gestiune deseuri - de preferat

    Experienta, minim 2 ani in domeniile SSM si SI

    Excelente abilităţi de comunicare

    Persoană dinamică, implicata, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultat.

    Persoana care detine cunoştinţe avansate legislative în domeniul SSM, SI si mediu

    OFERTA

    Oportunitati de dezvoltare profesionala.

    Pachet salarial compus din salariu adecvat cunostintelor si experientei, bonus performanta si tichete de masa.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite