Expeditor International / Forwarder Agent
Krone Gruppe Logistik S.R.L.
Bucuresti
‎în urmă cu 14 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Minimum 2 ani de experiență într-un post similar

Cunoașterea burselor de transport și a tehnicilor de vânzări în transporturi

Cunoașterea la nivel avansat a lb. engleze ( constituie avantaj cunoasterea lb. germane!)

Bune cunostinte de operare PC (MS Office - Word, Excel, Internet etc)

Excelente abilități de comunicare și negociere

Inițiativă și orientare spre rezolvarea operativă a problemelor...

Descrierea jobului

Cunoașterea și respectarea legislației rutiere și a celei aplicabile transportului rutier de mărfuri, intern și internațional,

Asigurarea preluării, confirmării si planificării comenzilor / proiectelor de transport,

Asigurarea programării și optimizării rutelor pentru conducătorii auto pe care îi coordonează, stabilirea planului de transport în funcție de cantitatea mărfurilor, a traseului, precum și justificarea economică a fiecărei curse,

Asigurarea transmiterii tuturor detaliilor referitoare la caracteristicile transportului către conducătorii auto, a căror activitate o monitorizează și o asistă permanent, inclusiv cu privire la respectarea condițiilor sau termenelor de încărcare / descărcare,

Urmărirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei și identificarea soluțiilor optime privind realizarea comenzilor de transport,

Urmărirea existenței tuturor documentelor justificative ale transportului, conform prevederilor legale și a convenției părților,

Completarea în termen a platformelor informatice interne dedicate curselor / proiectelor de transport sau conducătorilor auto, conform procedurilor interne,

Informarea clienților cu privire la stadiul / realizarea transportului,

Respectarea normelor și procedurilor interne aplicabile la nivelul societății.

Raportați această lucrare