Consilier Juridic
SGS ROMANIA S.A.
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experienta in domeniul juridic minim un an, preferabil in companii medii sau mari, cu specializare in Drept Comercial si Dreptul Muncii;
  • Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa;
  • Atitudine pozitiva si persuasiune;
  • Integritate profesionala;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Atentie la detalii;
  • Foarte buna capacitate de stabilire a prioritatilor;
  • Bune abilitati de lucru in echipa;
  • Managementul timpului;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Cunostinte bune de operare Microsoft Office.
  • Descrierea jobului

  • Asigura consultanta si asistenta juridica, cu precadere in aspecte ce tin de dreptul comercial si de dreptul muncii;
  • Apara drepturile si interesele legitime ale companiei in raporturile acesteia cu autoritatile si cu organizatiile terte;
  • Redacteaza, analizeaza si avizeaza documente cu caracter juridic apartinand companiei, conform legii si regulamentului intern al SGS;
  • Participa la derularea procedurilor judiciare si extrajudiciare;
  • Redacteaza acte avand ca obiect modificari la statutul societatii si asigura inregistrarea acestora la ONRC;
  • Se implica in activitatea de recuperare a creantelor (cotactare clienti, redactare documente recuperare, initieri actiuni in instanta);
  • Monitorizeaza aparitia dispozitiilor cu caracter normativ si semnaleaza managementului sarcinile ce revin societatii, conform acestor reglementari.
  • Raportați această lucrare