Inspector salarizare
Enter HR Professional SRL
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Minimum 2 ani experienta in salarizare;
  • Atestat de Inspector Salarizare / Inspector Resurse Umane constituie avantaj;
  • Cunoasterea legistatiei in domeniul salarizarii si muncii;
  • Experienta de lucru in aplicatia Sal constituie avantaj;
  • Foarte bune abilitati de operare in Microsoft Office;
  • Inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor, receptivitate, spirit de echipa.
  • Descrierea jobului

    Gestionarea unui portofoliu de clienţi şi furnizarea de servicii de salarizare pentru clienţii alocaţi :

  • Realizarea comunicării cu clienţii alocaţi
  • Verificare pontaj, certificate medicale, concedii, absente, avansuri, etc;
  • Efectuarea calculului salarial şi întocmirea statului de salarii pe baza informaţiilor specifice (pontaje, concedii medicale, concedii de odihnă, concedii fără plată, modificări salariale, alte beneficii)
  • Calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
  • Realizarea de rapoarte conform solicitarilor clienţilor
  • Vei beneficia de :

  • tichete de masă
  • decontarea abonamentelor de RATB și Metrorex
  • abonament medical
  • masaj la birou
  • posibilitatea de a lucra si in regim de telemunca
  • participarea la cursuri de specialitate
  • posibilitatea de a te dezvolta ca profesionist și de a avansa în cadrul echipei.
  • Raportați această lucrare