Agent vanzari cosmetice
sc. Loxan Atraktive srl.
Timisoara
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta profesionala ( experienta in domeniul cosmeticelor constituie avantaj )
  • Experienta relevanta in vanzari
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere;
  • Capacitate de luare a deciziilor, rezolvare de probleme si setare de prioritati;
  • Aptitudini organizatorice, initiativa, flexibilitate;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Descrierea jobului

  • Prezinta si promoveaza direct produsele prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti
  • Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a
  • produselor in zona in care actioneaza;
  • Intretinerea relatiilor cu clientii IKA existenti asigurand un climat de incredere si de parteneriat;
  • Realizarea in zona repartizata a volumelor de vanzari stabilite de companie si a obiectivelor de acoperire
  • clienti, distributie, produse, merchandising si incasarea debitelor.

  • Intocmirea rapoartelor periodice referitoare la desfasurarea contractelor alocate si propunerea masurilor
  • de imbunatatire;
  • Monitorizarea pieţei de profil şi a competiţiei, prin vizite repetate în teren.
  • Urmareste in permanenta evolutia stocurilor pe magazinele arondate, luand masurile care se impun in
  • functie de evolutia acestora;
  • Acorda asistenta tehnica / consultanta clientilor, beneficiarilor, responsabililor de magazine, a vanzatorilor,
  • in ceea ce priveste gama de produse comercializate

    Raportați această lucrare