Gestionar Depozit
SC Euro Auto Plastic Systems SRL
Mioveni
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Minimum un an experienta intr-o pozitie similara
  • Cunostinte generale de utilizare a unui Computer
  • Capabil sa lucreze in echipa
  • Capabil sa lucreze sub presiune
  • Bine organizat si dedicat, cu o atitudine pozitiva
  • Descrierea jobului

  • Asigura respectarea livrarii produselor finite catre clienti conform orarului prestabilit si in cantitatile comandate
  • Realizeaza receptia fizica si administrativa a tututor materialelor si componentelor primite (de la furnizori sau intre depozitele EAPS)
  • Realizeaza inventarul rotativ zilnic al stocului de produs finit si materie prima din depozit
  • Se asigura ca instrumentele de urmarire incarcare si livrare comenzi catre client sunt actualizate conform standardelor
  • Sa intocmeasca avizele de expeditie prin SAP / MII pentru toate marfurile care parasesc depozitul
  • Se asigura de respectarea si aplicarea sistemului de alerta si anuntarea sefului ierarhic in cazul riscului de impactare a clientului prin nelivrarea la timp si in cantitatea comenzilor.
  • Sa transmita comenzi catre depozitul extern in functie de necesarul si stocul EAPS
  • Sa urmareasca layout-ul curent si sa asigure FIFO la produsele finite
  • Sa identifice oportunitati si sa faca propuneri de imbunatatire in ceea ce priveste acuratetea la inventariere pentru stocul de produse finite
  • Raportați această lucrare