Consultant vanzari
Romcrete Echipamente S.R.L.
Timisoara, Romania
2 zile în urmă
source : MyNextJob

Candidatul ideal

  • Studii de preferință tehnice ( în domeniul mecanicii și / sau dinamica fluidelor );
  • Experiență în vânzări și / sau ofertare;
  • Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
  • Capacitate de planificare, organizare și sinteză;
  • Abilități de comunicare scrisă și verbală;
  • Spirit de inițiativă, orientat spre rezultate și atingerea obiectivelor propuse;
  • Cunoașterea limbii engleze sau germane constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de operare PC Word, Excel, Outlook, navigare internet;
  • Descrierea jobului

  • Dezvoltarea portofoliului de clienți
  • Urmărirea zilnică a anunțurilor de licitații, analizarea documentelor (cererile de ofertă, caiet de sarcini etc.) întocmirea și transmiterea documentelor;
  • Preluarea cererilor de ofertă venite din partea clienților, analizarea acestora și ofertarea celor mai bune soluții;
  • Urmărirea feedback-ului de la clienți;
  • Colaborează cu departamentul Comercial pentru a introduce în ofertă cele mai bune prețuri;
  • Păstrarea relațiilor existente cu clienții permanenți ai companiei;
  • Urmărește încasarea tuturor facturilor în termenul de plată convenit;
  • Cercetare de piață, analiza concurenței și stabilirea de comun acord cu echipa de marketing a celei mai bune strategii de piață;
  • Beneficii oferite :

  • Realizare profesională şi materială pe termen lung, în cadrul unei echipe de succes.
  • Pachet salarial motivant, laptop, telefon mobil.
  • Mediu de lucru dinamic.
  • Descrierea companiei Societatea ROMCRETE ECHIPAMENTE s-a înființat în anul 2008 și are ca domeniu principal de activitate comercializarea de echipamente și instalații industriale de manipulare a fluidelor.

    Acestea sunt destinate activităților din domenii cum ar fi contsrucțiile, industria producătoare automotive, industria navală, chimică, de prelucrare a lemnului și metalelor cât și producția de corpuri poliesterice / poliuretanice armate sau nearmate.

    Tipurile de aplicații specifice echipamentelor sunt :

  • Vopsirea, grunduirea, lăcuirea și aplicarea de material texturat
  • Adezivarea și siliconarea
  • Lubrifiere și gresare
  • Injectare / turnarea, pulverizarea de rășini poliuretanice sau poliesteri
  • Transferul de fluide industriale sau alimetare cu diverse compoziții chimice și diverse vâscozități.
  • Sablarea
  • Curățarea cu laser
  • Raportați această lucrare