Reprezentant vanzari - zona N-V si Est
Klausen Exim
Iasi
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Zonele in care se va desfasura activitatea sunt : Satu Mare, Salaj, Bihor, Arad, Timis, Caras-Severin, Hunedoara, Gorj, Mehedinti, Moldova si Dobrogea.
  • Studii superioare absolvite
  • Experienta de minim 3 ani in vanzari pe o pozitie de reprezentant de vanzari
  • Experienta in vanzari intr-un domeniu similar de activitate constituie avantaj
  • Bune abilitati de comunicare si negociere, prezenta agreabila
  • Cunostinte temeinice despre tehnicile de vanzare si de abordare a clientilor
  • Orientare spre client si rezultate
  • Buna capacitate de planificare si organizare
  • Constiinciozitate, responsabilitate si punctualitate
  • Dinamism, motivatie si perseverenta in atingerea obiectivelor
  • Cunostinte bune de operare PC
  • Respectarea termenelor limita
  • Permis de conducere categoria B minim 1 an
  • Descrierea jobului

  • Prospectarea pietei, identificarea potentialilor clienti, contactarea acestora pentru ofertare si actualizarea bazei de date
  • Vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  • Realizarea planului lunar de vanzari
  • Intelegerea si urmarirea atingerii obiectivelor companiei
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor dintre clienti si companie
  • Vizitarea regulata a clientilor din zona arondata, respectand programul de vizite (zilnic / saptamanal / lunar) pe traseele stabilite
  • Urmarirea comenzilor si a contractelor comerciale incheiate cu clientii, in vederea onorarii la timp a comenzilor
  • Urmaresti permanent activitatea concurentei in zona acoperita
  • Oferi suport in ceea ce priveste comenzile si platile ulterioare ale clientilor
  • Urmaresti incasarea contravalorii facturilor emise
  • Optimizezi rezultatele obtinute, cu scopul de a crea loialitate fata de client si de a garanta vanzari viitoare
  • Disponibilitate pentru munca de teren
  • Beneficii :

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Pachet salarial motivant
  • Masina, telefon, laptop de serviciu
  • Sansa unei cariere de succes intr-o companie aflata in plina ascensiune
  • Daca te regasesti in descrierea anterioara, nu ezita sa aplici pentru aceasta oportunitate profesionala!

    Raportați această lucrare