Auditor intern
Antibiotice SA
Iași, Rumania
‎în urmă cu 6 ore

Data limita pentru aplicarea la acest job este : 27.09.2019

Împreună creăm valoare. Împreună, în echipă!

De peste 60 de ani facem echipă pentru a oferi medicamente valoroase terapeutic și a face semenilor sănătatea și viața mai bună.

Pentru a ne atinge acest scop avem nevoie de

Ne dorim de la noul coleg :

  • să fie licențiat in Știinte Economice, specializarea Contabilitate / Finanțe Bănci;
  • certificarea ca membru CAFR sau CECCAR constituie un avantaj;
  • să aibă experienţă anterioară în audit de minim 3 ani.
  • să aibă competențe în :
  • a) audit intern competențe care asigură cunoașterea și aplicarea cadrului de reglementare, standardelor de audit intern, procedurilor şi tehnicilor de audit intern în realizarea misiunilor de audit intern;
  • b) managementul riscului, controlul intern şi guvernanţă competențe care asigură auditorului cunoașterea proceselor de management al riscurilor, de control şi de administrare;
  • c) management competențe care asigură auditorului cunoașterea conceptului şi principiilor managementului, precum şi a funcțiilor managementului;
  • d) contabilitate competențe care asigură auditorului cunoaşterea conceptelor, principiilor şi tehnicilor contabile, organizarea informaţiilor financiar-

  • contabile, înregistrarea, analiza şi prelucrarea informațiilor financiar-contabile, raportarea financiar-contabilă, inclusiv de încheiere a situaţiilor financiare;
  • e) finanţe competenţe care asigură auditorului înţelegerea sistemelor de resurse şi cheltuieli, procesul bugetar, atribuirea, finanţarea şi derularea contractelor de achizitii;
  • f) tehnologia informaţiei competențe care asigură auditorului înţelegerea conceptelor de bază ale IT, utilizarea computerului, organizarea fişierelor, utilizarea aplicaţiilor;
  • g) drept competenţe care asigură auditorului înţelegerea domeniului juridic.

    Abilitățile pe care le căutăm :

  • spirit organizat, respectă termenele impuse;
  • capacitate de analiză şi sinteză a unor documente complexe, rigurozitate, onestitate şi responsabilitate;
  • capacitate de a elabora rapoarte concludente, de a le prezenta si sustine in fata celor implicati si a managementului.
  • Responsabilităţile sale vor fi :

  • derularea misiunilor de audit intern în scopul furnizării unei evaluări independente a managementului riscului, controlului şi proceselor de conducere a acestuia;
  • estimarea gradului de adecvare a datelor financiare şi non-financiare destinate conducerii pentru cunoaşterea realităţii din cadrul societăţii;
  • realizarea de actiuni de control care sa asigure protejarea elementelor patrimoniale bilanţiere şi extrabilanţiere şi identificarea metodelor de prevenire a fraudelor şi pierderilor de orice fel.
  • Oferim :

  • angajare full time;
  • oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu;
  • acces la programe de formare profesională pentru dezvoltarea competențelor;
  • pachet salarial atractiv / beneficii suplimentare.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite