Beauty Adviser – Magazin Gerovital
Farmec SA
Brasov
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

În calitate de coleg / ă, obiеctivul tău vа fi vânzarea produsеlor conform politicii dе vânzarе a companiеi, ofеrirеa de consultanță clienților și promovarеa produsеlor cosmetice și de make-up.

Cerinţe :

  • Studii medii / postliceale;
  • Curs dе make-up / certificare în meseria dе machior (reprezintă avantaj);
  • Bune abilităţi dе comunicare şi dе organizare;
  • Foarte bune abilități dе relaționare interpersonală și dе negociere;
  • Atitudine orientată către client;
  • Cunoștințe privind întocmirea documentelor dе evidență primară, efectuarea recepției mărfurilor, gestionarea valorilor, efectuare inventariere.
  • Descrierea jobului

    Principalele tale responsabilităţi :

  • Efectuezi vânzarea, încasarea contravalorii produselor și asiguri mercantizarea produselor la raft;
  • Oferi consultanță clienților atât în alegerea produselor de îngrijire și make-up Gerovital, cât și în utilizarea corectă a acestora;
  • Recomanzi clienților schemele de tratament corespunzătoare tipului de ten și nevoilor acestora;
  • Oferi ocazional scurte demonstrații gratuite de machiaj pentru clienții magazinului;
  • Informezi clienții privind promoțiile existente în magazin, reducerile și ofertele speciale;
  • Tratezi obiecțiile într-un mod profesionist;
  • Transmiți comenzile pentru reaprovizionarea magazinului și realizezi recepţia cantitativă şi calitativă a mărfurilor;
  • Întocmești zilnic documentele specifice de evidenţă primară.
  • Ce vă putem oferi noi :

  • Pachet salarial motivant, compus din salariu fix și bonus din vânzări (conform gradului de îndeplinire al obiectivelor lunare / targetului), tichete de masă, decontare abonament de transport în comun, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.
  • zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere, traininguri dedicate;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist.
  • Raportați această lucrare