DIRECTOR COMERCIAL
ACI CLUJ S.A.
Cluj‑Napoca
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice / tehnice;
  • Experiență în activități comerciale minim 7 ani;
  • Experienta in domeniul constructiilor constituie avantaj

  • Abilitați de comunicare;
  • Experiență într-o funcție de conducere și de coordonare;
  • Calități de conducere și control subordonați;
  • Capacitate ridicată de analiză și sinteză, capacitate decizională;
  • Empatic, bun comunicator atât în limba română, cât și engleză, abilități de negociere foarte bune;
  • Buna cunoaștere a mediului concurențial de afaceri;
  • Spirit de observație, dinamism, gândire pragmatică, eficient, orientat spre rezultate;
  • Excelente abilități de utilizare a calculatorului (Ms Office, Word, Excel, ppt);
  • Carnet de conducere categoria B.

    Descrierea jobului

  • Concepe strategiile comerciale pe termen scurt, mediu și lung în acord cu obiectivele companiei;
  • Ia masuri de creșterea a indicatorilor de rentabilitate a punctelor de lucru.

  • Asigură relația comerciala cu o parte din furnizori;
  • Negociază condițiile contractuale și monitorizează relația cu cei cu care este implicat direct.

    Verifică nivelul de pregătire al subordonaților și calitatea documentelor întocmite.

  • Efectuează deplasări periodice la clienți și furnizori;
  • Supraveghează și verifică activitatea de achiziție, recepție, transport, calcul prețuri, facturare,

  • Contribuie la promovarea online și offline a produselor;
  • Întocmește rapoarte specifice activităţii pe care o desfăşoară;
  • Monitorizează concurenta și propune măsuri adecvate la evoluția acesteia.

    Susține prezentări comerciale atât personalului, cât și firmelor partenere.

    Raportați această lucrare