Specialist Marketing Website
SC HNI SRL
Curtici
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunoștințe avansate în tehnologii, SEO / SEM, marketing digital, afiliere, factori dе clasificare și fundamentele marketingului motoarelor dе căutare, publicitate online (Google AdWords)
  • Cunoștințe despre analizele web și instrumente dе monitorizare
  • Experiență în rețele dе socializare, publicitate online
  • Experiență în promovarea unei mărci folosind instrumentele specific canalelor dе comunicare în social media că Facebook, Twitter,Youtube, Instagram, altele
  • Înțelegere aprofundată a tacticilor, strategiilor și instrumentelor SEO
  • Orientare către rezultat
  • Capacitate dе analiză obiectivă
  • Atenție la detalii
  • Lucru în echipă
  • Creativitate practică
  • Comunicare foarte bună, coerentă și structurată
  • Studii superioare;
  • Cursuri și diplome suplimentare în domeniul digital / online reprezintă un avantaj
  • Mai presus de toate mentionate anterior, apreciem un om cu caracter, sincer, loial si devotat.

    Descrierea jobului

  • Formuleаză și propune strаtegiа dе marketing onlinе și digitаl (pе tеrmen scurt, mediu și lung), atat la nivel corporаtе, cat si pentru brand-urilе compаniеi.
  • Defineștе și se asigură că obiеctivele de marketing pe online și digital sunt îndeplinite conform :
  • Pregătește bugetul de marketing online și digital la nivel corporate și de brand, îl prezintă, discută și îl aliniază împreună cu structura din departamentul tehnic si management.
  • Urmărește periodic cheltuielile de marketing online și digital vs buget vs impact
  • Monitorizează performanța campaniilor online și digital.
  • Planifică, monitorizează, măsoară și raportează campaniile de marketing online și digital (mobile, video) în concordanta cu obiectivele de marketing și vânzări, inclusiv web, SEO / SEM, social media
  • Dezvoltă, menține și îmbunătățește website-ul companiei și a website-urile de brand în concordanta cu indicatorii de performanta stabiliți
  • Dezvoltă strategia de social media împreună cu obiectivele stabilite. Implementează și coordonează planul de social media împreună cu agențiile partenere
  • Utilizează analizele web pentru a stabili punctele de referință și raportare pentru succesul campaniilor de marketing online și digital
  • Propune și dezvolta noi metode de îmbunatățire a rezultatelor SEO (search engine optimization), SEM (search engine marketing) și a indicatorilor de media digitală (google, facebook și al întregului ecosistem de media digitală )
  • Raportați această lucrare