Gestionnaire Doc Achats Pj Vie Série (F/M)
Groupe Renault
Mioveni, FR
1 zi în urmă

Job Description

Rolul postului "Gestionnaire Documentation Achats Projets Vie Série" este acela de a asigura functia de suport pentru documentarea sarcinilor administrative si reprezinta Directia Cumparari Romania in reuniunile specifice perimetrului de activitate (Plateau doc si train de modification).

RESPONSABILITATI :

  • Preia solicitarile zilnice adresate meseriei de cumparari planninguri, identificare cumparatori (in functie de referinta, perimetru, furnizor, Organizatiile de Cumparari Renault, pentru Proiecte), Clienti, Logistica, clarificare definitie tehnica, recuperare previziuni de contractualizare;
  • Participa in reuniuni prezinta avansarea documentatiei;
  • Prezinta analize si sinteze despre evolutia subiectelor in lucru ’Window person’’ intre Organizatia de Cumparari Romania si oricare alta entitate : management, alte organizatii, Logistica, centrele de Inginerie Renault, Uzinele Renault monde, etc;
  • Gestionează perimetrul propriu de activitate : urmăreşte, planifica, comunica transversal si face bilantul sarcinilor / activitatilor încredinţate;
  • Respecta jaloanele (termene, calitate proces intern). Efectuează permanent analize asupra activităţilor in curs si implica actorii din proces (Cumparatori) in scopul obţinerii documentaţiei / datelor necesare finalizării activităţilor încredinţate in condiţiile cerute de client;
  • Urmăreşte procesele si se asigura de corectitudinea datelor folosite, caută sa simplifice si sa eficientizeze acţiunile pe care le realizează asigurându-se de calitatea datelor obţinute;
  • Participa activ la dezvoltarea activităţilor proprii, caută in permanenta piste de ameliorare continua a activităţilor, întocmeşte planuri de masuri pentru a creste performanta proprie si a echipei;
  • PROFIL CAUTAT :

  • Studii superioare economice sau tehnice;
  • Competente lingvistice : franceza nivel mediu / avansat si engleza nivel mediu;
  • Bune cunostinte de operare MS Office (Excel, PowerPoint, SharePoint);
  • Autonomie si capacitate de a lucra in echipa si in transvers; capacitate de gestionare a timpului de lucru;
  • Flexibilitate in relatia cu clientul si orientare catre client;
  • Abilitati de comunicare si relationare, gandire structurata, capacitate de analiza, sinteza, negociere si prioritizarea sarcinilor;
  • Experiența in domeniul Cumpărări si cunoașterea proceselor si a sistemelor informatice de Cumpărări reprezintă un avantaj.

    Purchasing

    Renault Group is committed to creating an inclusive working environment and the conditions for each of us to bring their passion, perform to the full and grow, whilst being themselves.

    We find strength in our diversity and we are engaged to ensure equal employment opportunities regardless of race, colour, ancestry, religion, gender, national origin, sexual orientation, age, citizenship, marital status, disability, gender identity, etc.

    If you have a disability or special need requiring layout of the workstation or work schedule, please let us know by completing this form.

    Raportați această lucrare