Coordonator Operatiuni
Federal-Mogul Friction Products Ploiesti
Romania
30 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Daca esti o persoana cu experienta in people management, entuziast cu privire la domeniul automotive si proctiv cand vine vorba de desfasurarea activitatii, alatura-

te echipei Federal-Mogul Motorparts.

Ce valoare adaugata poti aduce echipei?

Cerinte minime

Pregatire de specialitate - studii superioare de profil tehnic

Experienta in domeniu pe pozitie de executie si pozitie manageriala.de minim 1 an

Persoana dinamica, proactiva si cu bune abilitati in organizarea, coordonarea si functionarea activitatii de productie

Cunostinte : inginerie mecanica, electro-mecanica, pneumatica, hidraulica

Cunostinte limba engleza

Cunoasterea modelului Six Sigma, concept specific domeniului automotive (Kaizen, 5S, Poka-Yoke, Kanban)

Foarte bune abilitati de comunicare, leadership.

Descrierea jobului

Care va fi rolul tau in cadrul echipei Federal-Mogul Motorparts?

  • Conducerea activitatilor de productie, in conditii de siguranta si securitate a muncii respectand cerintele de calitate, cantitate si termen de livrare, prin : planificarea inter-
  • operationala in cadrul modululelor si optimizarea volumelor zilnice de productie realocarea resursele necesare in vederea atingerii tintelor de productie, odata cu respectarea secventei de Kanban in interiorul modulului semnalarea problemelor aparute in timpul executiei programului zilnic de productie, propunerea si urmarirea realizarii

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite