Consultant financiar - asigurari de viata
Sc Mandala'04 Agent de Asigurare SRL
Romania
31 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte

  • Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
  • Sa ai cunostinte operare calculator;
  • Sa fii intreprinzator;
  • Sa fii persuasiv si perseverent;
  • Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni ;
  • Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate;
  • Experienta in vanzari constituie un avantaj.
  • Responsabilitati

  • Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
  • Contactarea potentialilor clienti;
  • Identificarea nevoilor de protectie financiara ale clientilor ;
  • Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
  • Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.
  • Beneficii Oferite :

    Comision fix sau in functie de performanta.

  • Posibilitatea de a accesa trepte de cariera in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
  • Oportunitatea de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala (gratuit) din ce in ce mai complexe, in functie de performantele obtinute;
  • Facilitarea accesului la cursurile teoretice pentru calificare profesionala in domeniu (platforma e-learning).

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite