Bucatar
SC Meligam SRL
Suceava
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii sau superioare;
  • Diploma de calificare in domeniu;
  • Persoana dinamica, sociabila, energica si receptiva;
  • Seriozitate, punctualitate, perseverenta;
  • Creativitate, simt estetic, cunostinte temeinice de gastronomie;
  • Atitudine pozitiva, capacitate organizatorica si comunicare cu echipa;
  • Cunostinte de tehnici culinare, procese tehnologice;
  • Cunoasterea temeinica a normelor sanitare, sanitar-veterinare, de protectia muncii si PSI;
  • Cunostinte de gestiune si analiza costurilor;
  • Bune abilitati dе organizare si gestionare a resurselor si bugetelor;
  • Spirit de iniţiativă si inventivitate, atentie la detalii si precizie;
  • Disponibilitate de deplasare la locatia complexului, cazarea in cadrul complexului.
  • Descrierea jobului

  • Respecta / Mentine retetarul impus, gramajele si procesul tehnologic in prepararea produselor;
  • Se asigura ca aspectul si calitatea produsului final destinat servirii catre consumator este la standardele impuse;
  • Responsabil cu organizarea si gestionarea stocurilor de marfa din department;
  • Se implica direct in instruirea si dezvoltarea echipei,
  • Raspunde de igiena locului de munca si a alimentelor utilizate in prepararea produselor
  • Intocmeste necesarul de materii prime si materiale (in program computerizat) ce urmeaza a fi achizitionate conform pregatirii meniului din perioada urmatoare;
  • Se asigura de pastrarea in conditii optime de igiena si temperatura a produselor alimentare;
  • Receptionarea materiilor prime comandate dupa verificarea calitatii si a termenelor de valabilitate;
  • Organizarea operatiunilor specifice zonei de bucatarie si echipei din subordine, mentinerea si verificarea asigurarii igienei si curateniei in bucatarie si respectarea normelor HACCP;
  • Raportați această lucrare