Bucatar hotel Angelo
Comtel Focus Sa
Ploiesti, Romania
7 zile în urmă
source : BizooJobs

Descrierea postului

1. Organizeaza activitatea locului de munca prin :

  • realizarea lucrarilor de curatenie in vederea inceperii activitatii
  • verificarea si pregatirea utilajelor, ustensilelor si obiectelor de inventar
  • pregateste locul de munca pentru activitati ulterioare
  • 2. Cunoaste foarte bine meniul si pregateste preparatele respectand intocmai reteta de fabricatie si procedurile interne;
  • 3. Pregateste preparatele solicitate de catre clienti, conform cerintelor acestora, la temperatura corespunzatoare si in timp util

  • 4. Impreuna cu ceilalti colegi din departament, raspunde de inventarierea tututor ustensilelor si echipamentelor din Bucatarie, precum si de utilizarea si intretinerea acestora;
  • 5. Impreuna cu ceilalti colegi din departament raspunde de inventarul lunar de materii prime si marfuri; participa la efectuarea inventarelor periodice;
  • 6. Are obligatia de a verifica temperatura din frigidere;
  • 7. Are obligatia de a verifica termenele de expirarea ale marfurilor din inventar si de a informa seful direct daca exista marfuri expirate sau care se apropie de termenul de expirare;
  • 8. Are obligatia de a pastra probe de mancare, zilnic, conform reglementarilor legale;
  • 9. Primeste marfa de la furnizori si verifica conformitatea acesteia din punct de vedere calitativ si cantitativ;
  • 10. Pregateste mancarea pentru cantina de personal

    Cerinte

  • calificare bucatar / bucatar specialist;
  • experienta cel putin 3 ani in Bucatarie, de preferat intr-un hotel;
  • Cunostinte profesionale bune privind : tehnologia culinara / gastronomie, tehnologia culinara - produse cofetarie / patisserie, norme si reguli de igiena, norme si tehnici de pastrare a alimentelor si produselor culinare, norme de securitate a muncii si PSI
  • Oferta (bonusuri, beneficii)

  • salariu atractiv
  • bonusuri
  • prime de sarbatori
  • cantina
  • abonament medical, etc.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite