Asistent medical
dentalaria radiologi
Romania
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal :

  • scoala postliceala finalizata :
  • abilitati foarte bune de comunicare;
  • abilitati de organizare,coordonare si atentie la detalii;
  • abilitatea de a lucra in echipa;
  • experienta in domeniu constituie un avantaj
  • Descrierea jobului

  • regatirea materialelor si a instrumentelor stomatologice conform instructiunilor medicului stomatolog;
  • dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice;
  • dezinfectia dupa fiecare pacient a pieselor de mana;
  • pregatirea injectiilor pentru anestezia locala;
  • pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor;
  • consemnarea in fisele pacientilor a manoperelor efectoate de medicul stomatolog;
  • utiizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinetint.
  • Programul de lucru este in ture de Luni pana Vineri.

    dentalaria radiologi 2 anunțuri active

    Industrie

  • Medicina / Sanatate
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite