Sef serviciu privat pentru situatii de urgenta
Adecco Romania
Onesti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

va trebui să se remarce prin disponibilitate, entuziasm si dorinta dе a reusi.

RESPONSABILITATI :

  • Coordoneаza аctivitatile de аparare impotriva incеndiilor și dе protectie civilă
  • Întrеprindе аctiuni pеntru prevеnirеa riscurilor producеrii unor situаtii dе urgenta, activitаti de indrumаre si control;
  • Coordoneaza serviciului privat pentru situatii de urgenta la nivelul societatii;
  • Planifica si desfasoara controale, verificari si alte actiuni de prevenire privind modul de aplicare a prevederilor legale in domeniul situatiilor de urgenta si stabileste masurile necesare pentru cresterea nivelului de securitate al persoanelor si bunurilor;
  • Desfasoara activitati de informare in randul angajatilor, partenerilor, etc a tipurilor de risc specifice zonei de competenta, masurilor de prevenire, precum si a conduitei de urmat pe timpul situatiilor de urgenta;
  • Organizeaza pregatirea personalului voluntar in domeniul situatiilor de urgență;
  • Participa la elaborarea procedurilor specifice zonei de competenta in domeniul prevenirii si interventiei in situatii de urgenta;
  • Se asigura de avizarea / autorizarea in domeniul PSI pentru activitatile desfasurate la locurile de munca, conform recomandarilor ISU si a legislatiei;
  • Planifica, elaboreaza și coordoneaza planul operativ pentru SU si alte activitati de pregatire, de verificare a actiunilor intreprinse si a personalului.
  • Cerceteaza cauzele în caz de incendiu, conditile si imprejurarile care au determinat ori au favorizat producerea accidentelor si incendiilor;
  • Intocmește conform cerințelor ISU : Planul anual de prevenire si singerea incendiilor, Planul de instruire a salariaților etc.
  • Supervizează echipa de securitate
  • Raportați această lucrare