Contabil
SC SPIN COM-EXIM SRL
Afumati
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice;
  • Sa aiba o vechime de cel putin 7 ani in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
  • Experiență in contabilitatea unei firme medii / mari
  • Sa posede cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
  • Sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului;
  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
  • Atitudine pozitivă și spirit de echipă;
  • Abilitati de comunicare si relaționare;
  • Cunoștințe operare PC
  • Cunostințe programe contabile; NEXUS ERP constituie un avantaj
  • Descrierea jobului

    Biroul modern in Com. Afumati,

  • Management financiar contabil;
  • Controlling financiar contabil ;
  • Organizarea si conducerea activitătilor contabile si financiare;
  • Planificarea, organizarea si coordonarea activitătilor, proceselor si a membrilor echipei;
  • Organizarea si reorganizarea departamentului si a activitatilor financiar contabile din companie;
  • Participa activ la stabilirea obiectivelor strategice ale societatii;
  • Consultanta in management financiar contabil controlling, pentru bordul director al companiei si in special pentru directorul general al companiei.
  • In acest sens, are responsabilitatea de a stabili, impreuna cu directorul general al companiei, a directiilor strategice de actiune cu privire la :

  • Gestionarea si controlul patrimoniului companiei;
  • Controlul indicatorilor de business;
  • Controlului costurilor aferente activitatii companiei;
  • Previzionarea activitatilor si actiunilor de baza ale companiei in vederea realizarii obiectivelor fundamentale ce trebuie realizate;
  • Gestionarea performantelor membrilor echipei din departamentul coordonat.
  • Raportați această lucrare