Director service - utilaje agricole
SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL
Pitesti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare tehnice (mecanică, electromecanică, ...)
  • experienţă în activităţi de reparaţii, întreţinere, mecanică (de preferat în domeniul utilajelor agricole sau de construcţii)
  • cunoştinţe de mecanică, hidraulică, circuite electrice, diagnoză computerizată
  • abilităţi de comunicare cu clienţii
  • experienţă în coordonarea unei echipe
  • abilităţi de organizare, instruire, motivare a personalului din subordine
  • cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)
  • cunoaşterea limbii engleze (termeni tehnici)
  • disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată
  • Misiunea postului :

    Conduce echipa de service a punctului de lucru în vederea asigurării unor servicii de calitate : reparaţii, lucrări de mentenanţă, puneri în funcţiune a utilajelor agricole comercializate de MEWI şi gestionează relaţia cu clienţii cu privire la serviciile efectuate.

    Punctul de lucru este situat in Stoenești-Giurgiu, la 25 km de București, pe A1. Pentru candidații din alte zone oferim pachet de relocare.

    Principalele responsabilități :

  • asigura managementul de personal al echipei de service : selectia, instruirea, evaluarea, motivarea, organizarea, recompensarea personalului din subordine.
  • urmareste indicatorii de performanta ai echipei si ia masuri corective daca e cazul; gestionează departamentul de service ca un centru de profit
  • gestionează relaţia cu clienţii :
  • Intocmeste si negociaza ofertele de reparaţii
  • Planifica si agrează cu aceştia lucrările de reparaţii
  • Informează clienţii cu privire la stadiul lucrărilor
  • Asigură încasarea în termenele agreate a contravalorii serviciilor prestate
  • vizitează clienții pentru a o obține informații despre gradul de satisfacție al acestora
  • Organizează şi planifică lucrarile de reparatii din zona alocata
  • Urmareste stadiul lucrarilor de reparatii sau puneri in functiune a utilajelor si intocmirea documentelor aferente
  • Ofera suport tehnicienilor din subordine
  • Asigură echipei resursele necesare : scule, echipamente, documentaţii tehnice, consumabile, ...
  • Oferim :

  • pachet salarial deosebit de atractiv
  • bonusuri de performanţă
  • autoturism de serviciu
  • cursuri de formare profesională în ţară şi străinătate
  • asigurări private de sănătate
  • mediu plăcut de lucru
  • echipamente moderne pentru desfăşurarea activităţii
  • Persoanele interesate pot trimite aplicaţia şi la adresa de e-mail recrutare mewi.ro.

    Raportați această lucrare