Consilier Vanzari Expert / Consilier Vanzari Senior
Metro Cash&Carry Romania
Buzau
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Esti pasionat de comert? Iti face placere sa interactionezi cu clientii? Ai putea fi candidatul ideal pentru rolul nostru de Consilier Vanzari Expert

Pentru a avea succes in acest rol, vei avea nevoie de :

  • Experienta anterioara in comert
  • Orientare si deschidere catre clienti
  • Responsabilitate si seriozitate
  • Dinamism si spirit de initiativa
  • Flexibilitate si spirit de echipa
  • Excelente abilitati de comunicare
  • Cunostinte de operare MS Office
  • Descrierea jobului

    Alatura-te echipei si te vei ocupa de :

  • Servirea clientilor METRO in mod activ, oferind informatii despre produsele si serviciile METRO, ajutand clientii la manipularea produselor astfel incat sa cumpere rapid si usor ceea ce isi doresc;
  • Asigurarea prezentei marfurilor la raft in mod direct, asigurarea prezentei preturilor langa produse si informarea corecta si completa a clientului despre produsele si serviciile comercializate;
  • Receptionarea si inventarierea stocului de marfa in acord cu legislatia si standardele METRO pentru a avea stocul scriptic egal cu stocul faptic;
  • Asigurarea calitatii, prospetimii si a termenului de valabilitate al produselor expuse in zona comerciala si in spatiul de depozitare;
  • Facturare si incasare pentru contravaloarea produselor, conform procedurilor si instructiunilor interne, atunci cand este necesar;
  • Instruirea angajatilor in acord cu procedurile si principiile de afaceri ale companiei si actioneaza pentru mentinerea si cresterea motivatiei in colectiv;
  • Oferirea de suport colegilor, atunci când este necesar;
  • Servirea clientilor cu amabilitate ºi promptitudine;
  • Asigurarea ordinii si curateniei la locul de munca.
  • Ce oferim in schimb?

  • Vei avea sprijinul unei echipe de profesionisti
  • Vei gasi la noi un mediu prietenos si oportunitati de dezvoltare
  • Tichete de masa pentru fiecare zi lucrata
  • Bonus trimestrial in functie de performanta magazinului
  • Sporuri salariale atractive
  • Asigurare medicala
  • Raportați această lucrare