Operator inventare/numarare piese(cycle counting)
YUSEN LOGISTICS (ROMANIA)
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunostinte temeinice si experienta privind sisteme de operare Excel, Word;
  • Cunostinte operare SAP constituie un avantaj ;
  • Minim 12 clase;
  • Identificarea si rezolvarea problemelor in timp cat mai scurt, urmarirea pana la rezolvare;
  • Proactivitate in detectarea si rezolvarea problemelor recurente;
  • Capacitate si dorinta dе invatare;
  • Abilitati dе organizare si o buna capacitate dе a gestiona timpul in mod efficient.
  • Descrierea jobului

  • Asigura desfasurarea procesului de cycle counting(numarare) in toate locatiile angajatorului / clientului cat si subcontractorilor
  • Verifica si transmite zilnic (pana la ora 7.30) situatia stocurilor la produsele finite in toate locatiile;
  • Asigura inventarierea in aceeasi zi a referintelor semnalate ca urgente in raportarea de repere sub 3 zile conform lista transmisa de Coordonator Inventare & Cycle Counting.
  • Verifica zilnic referinte semnalate de responsabili planificare furnizori / Coordonator Cycle Counting / Responsabil magazie / Manager Magazie si Inventare ca susceptibile de ruptura stoc.,
  • Inventar zilnic la NA-confruntare stoc fizic / stoc SAP - sesizeaza de eventuale neconcordante pentru reglare stoc.
  • Raportați această lucrare