Magazioner / Consilier piese de schimb si accesorii
S.D. PRESTIGE IMPEX 97 SRL
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii medii (studii tehnice constituie avantaj);
  • cunostinte temeinice in domeniul pieselor auto;
  • experienta pe un post similar minim 2 ani ;
  • orientare catre client, abilitati de comunicare;
  • cunostinte utilizare PC;
  • caracter organizat, loial, integru;
  • spirit colegial si de echipa;
  • dinamic, atent la indeplinirea sarcinilor;
  • dorinta de invatare si perfectionare.
  • Descrierea jobului

  • asigura gestiunea fizica a stocului de marfa;
  • efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in depozit;
  • colaboreaza cu personalul tehnic in vederea identificarii si stabilirii necesarului dec piese de schimb pentru reparartii sau pentru comercializarea catre alti clienti;
  • intocmeste, supune aprobarii si lanseaza comanda de piese;
  • se asigura ca aprovizionarea cu piese de schimb sa fie optima;
  • gestioneaza depozitul de piese si raspunde de marfa depozitata;
  • intocmeste analize periodice si previziuni cu privire la activitatea de aprovizionare cu piese de schimb si accesorii;
  • tine evidenta clientlor cu care are contracte in derulare;
  • indeplineste alte activitati de service in functie de solicitari.
  • Raportați această lucrare