Coordonator echipa productie
Timken Romania SA
Ploiesti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Liceu sau colegiu tehnic, studiile universitare tehnice reprezinta un avantaj;
  • Experienta de minim 3 ani in procese de fabricatie, preferabil in industria grea;
  • Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit la nivel intermediar);
  • Cunostinte despre elementele componente ale rulmentului; cunostinte despre materiale, oteluri, tipuri de prelucrare prin aschiere;
  • Abilitati de citire si interpretare a tehnologiei de fabricatie;
  • Expunere anterioara si intelegere a conceptelor de fabricatie fara pierderi (Lean) / Toyota Production;
  • Sistem : flux, conectivitate, evenimente kaizen, surse de pierderi in procese, etc;
  • Experienta anterioara in coordonarea unei echipe;
  • Competente de relationare si comunicare la toate nivelurile.

    Descrierea jobului :

  • Organizarea, planificarea si monitorizarea activitatilor zilnice si saptamanale ale echipei de operatori;
  • Stabilirea obiectivelor de performanta si evaluarea activitatii echipei coordoante;
  • Analizarea intarzierilor privind realizarile; luarea de masuri rapide pentru rezolvarea directa a problemelor si / sau implicarea altor persoane, atunci cand situatia se afla in afara ariei de control;
  • Folosirea cunostintelor tehnice si abilitatilor necesare stabilirii prioritatilor si depasirii obstacolelor, in situatii dificile.

    Raportați această lucrare