INGINER PROCES
SC ECKERLE AUTOMOTIVE SRL
Cluj‑Napoca
‎în urmă cu 8 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate în domeniul mecanic, inginerie electrică, inginerie industrială sau construcţii maşini;
  • Cunoștințe de bază în programare (PLC, instrumente de afișaj etc.);
  • Aptitudini organizatorice, flexibilitate în ceea ce priveşte organizarea timpului;
  • Persoană orientată spre rezolvarea problemelor, punctuală, dinamică, sociabilă, capabilă să stabilească priorităţi, serioasă şi deschisă la idei noi;
  • Cunostinţe limba engleză, nivel mediu.
  • Avantaje

  • Experienţă într-un post similar sau în departamentul tehnic al unei firme din domeniul automotive;
  • Spirit de iniţiativă si abilităţi de luare a deciziei.
  • Descrierea jobului

  • Responsabil de planificarea şi coordonarea mentenanţei utilajelor din producţie;
  • Responsabil de implementarea şi urmărirea modificărilor tehnice;
  • Stabilirea paşilor de proces;
  • Realizarea şi menţinerea standardelor implementate;
  • Definirea / Întocmirea documentaţiilor de lucru;
  • Verificarea respectării procedurilor şi a instrucţiunilor de lucru;
  • Identificarea riscurilor în procesele de producţie şi definirea de acţiuni de tratare a acestora, precum şi verificarea eficacităţii acestor acţiuni;
  • Organizarea şi participarea la workshop-uri şi proiecte din area sa de activitate (creşterea eficienţei / optimizarea normelor / reducerea rebutului);
  • Coordonarea demersurilor referitoare la eventualele modificări de produs / proces;
  • Identificarea, analizarea şi reducerea pieselor defecte din diferitele etape ale procesului de fabricaţie;
  • Respectarea regulilor de protecţie a muncii;
  • Respectarea reglementărilor 5S.
  • Oportunităţi

  • Posibilitatea de a lucra într-o companie multinaţională cu tradiţie în domeniul automotive, prezentă la nivel mondial;
  • Dezvoltare profesională în cadrul unei echipe tinere cu experienţă vastă în industria auto;
  • Pregătire profesională de specialitate.
  • Raportați această lucrare