Grafician - graphic designer- Voluntari, Ilfov
LILA ROSSA ENGROS
Bucuresti
‎în urmă cu 8 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Foarte bune cunostinte de utilizare a pachetului Adobe Suite, in special Photoshop, Indesign, Illustrator
  • DESCRIEREA JOBULUI

  • realizarea graficii print si web pentru site, social media, reviste, cataloage si promotii;
  • prelucrarea si redimensionarea layout-uri, conform dimensiunilor necesare;
  • conceperea vizualurilor pentru campaniile de marketing;
  • realizarea de concept, branding si elemente de identitate vizuala;
  • prelucrarea si ajustarea fotografiilor pentru design promotional;
  • prelucrarea si ajustarea materialelor vizuale utilizate pe toate platformele online;
  • crearea video de prezentare produse reprezinta un avantaj
  • CERINTE :

  • utilizare avansata a pachetului Adobe Suite, in special Photoshop, Illustrator, Indesign si After Effects (obligatoriu Indesign)
  • abilitati de prelucrare a imaginilor foto, de corectie culoare, adaptare la scara;
  • originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;
  • simt artistic, creativitate, notiuni de compozitie, cromatica ;
  • experienta in graphic si web design se demonstreaza prin portofoliu.
  • AVANTAJ :

  • cunostinte in After Effects / Premiere Pro
  • BENEFICII

  • posibilitatea de invatare continua si de dezvoltare profesionala;
  • sansa de a lucra intr-o echipa tanara si prietenoasa;
  • pachet salarial motivant
  • tichete de masa;
  • asigurare medicala privata;
  • Raportați această lucrare