Sofer livrator marfa_ Constanta
Consolight
Constanta
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii.
  • Permis auto categoria B.
  • Experienta de cel putin 3 ani in conducerea de autovehicule in trafic intern / international de marfa.
  • Cunostinte minime de mecanica auto.
  • Abilitati de comunicare si relationare.
  • Prezentare optima in fata clientului si partenerilor.
  • Capacitate de organizare si planificare.
  • Serios, responsabil, adaptabil situatiilor si contextului.
  • Spirit de echipa.
  • Cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internationala reprezinta un avantaj.
  • Descrierea jobului

  • Asigura cerintele de transport marfa pentru activitatile societatii in conditii optime de siguranta si calitate, eliminand riscul de deteriorare a produselor transportate.
  • Este responsabil de gestiunea produselor pe care le transporta, incasand,dupa caz contravaloarea acestora in numerar sau documente de plata.
  • Raspunde de marfa transportata de la incarcare pana la descarcare.
  • Este direct raspunzator pentru folosirea corecta a autovehiculelor si pentru mentinerea acestora in stare buna de functionare.
  • Raspunde de prezentarea la locul de incarcare / descarcare, respectand data si ora mentionata in comanda de transport sau stabilite de comun acord cu persoana din interiorul firmei.
  • Raspunde si coordoneaza procesul de incarcare, indicand modul de asezare si de fixare a marfii.
  • Verifica si raspunde de exactitatatea actelor de primire-predare a marfurilor care fac obiectul transportului (factura, aviz,etc),
  • Raspunde de mentinerea integritatii tuturor documentelor incredintate,
  • Conduce autovehiculul in conditii de siguranta fara a pune in pericol sanatatea si viata persoanelor pe care le transporta, cat si pe a sa.
  • Adopta un stil de conducere preventiv.

  • Intocmeste foile de parcurs.
  • Respecta regulile si procedurile interne ale companiei, dar si legislatia in vigoare.
  • se va solicita cazier judiciar
  • Beneficii

  • Salariu atractiv;
  • Bonuri de masa;
  • Bonusuri oferite in functie de activitatea depusa;
  • Oportunitate de dezvoltare profesionala.
  • Raportați această lucrare