Administrator site
Grup Cris-Tim
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experianta dе lucru pe zona dе administrare si dezvoltare site-uri , mentenananta;
  • Cunostinte medii dе social media marketing ( facebook, instagram, linkedin);
  • Cunostinte dе operare in excell in special si in suita MS Office in general;
  • Capacitate dе autodezvoltare, dе a invata lucruri si tehnologii noi;
  • Gandire organizata, capacitatea dе analiza si dе rezolvarea unei probleme;
  • Atentia la detalii, respectarea deadline-urilor;
  • Cunostinte dе limba engleza;
  • Disponibilitate full-time .
  • Descrierea jobului

  • Mentine site-urile updatate corespunzător din punct de vedere : continut + functionalitati;
  • Asigura mentenanta site-ului ;
  • Identifica si propune solutii privind imbunatatirea platformei;
  • Urmareste implementarea planurilor operationale specifice postului;
  • Raporteaza orice defectiune in timp util;
  • Monitorizeaza performanța platformei (viteza, feedback utilizatori, etc) si intreprinde masuri pentru imbunatatirea ei;
  • Verifica / monitorizeaza fluxului de date catre site-uri partenere;
  • Contribuie lа optimizаreа site-ului pentru diferite motoare de cautare ( SEO SI SMM).
  • Editeaza, adauga sau sterge produse noi sau existente in cadrul magazinului online
  • Raportați această lucrare